Antolaketa politikoa

 

GOBERNU ORGANOAK PARTAIDEAK ARGAZKIA BILERA EGUNA

ALKATEA

Adur Ezenarro Agirre ( EH-BILDU )  Adur ezenarro  

ZINEGOTZIAK

EH BILDU udal taldea    
  Maitane Alvarez Garciandia maitane alvarez  
  Jon Ander Caballero Zubelzu jon ander caballero  
  Ainhoa Jimenez Goñi ainhoa jimenez  
  Jesus Maria Lariz Orbezabal jesus mari lariz  
  Itsaso Muñoz Rodriguez itsaso munoz  
  Lander Mujika Onandia lander mujika  
 

EAJ-PNV udal taldea                                      

Jose Miguel Santamaria Eceiza 

Arantxa Arocena Gomez (independiente)    

Joseba Aranburu Ganzarain  

Xabier Crespo Ibarrolaburu   

Arantxa Fernandez Alvaredo    

Eritz Perlines Torres ( Independiente)           

Bittor Iñaki Bolinaga Alcelay

 

ELKARREKIN PODEMOS-ORDIZIA ORAIN udal taldea 

Mila Sukia Galparsoro              

Juan Ignacio Alonso Arratibel  

 

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSE-EE (PSOE)  udal taldea

 Iñaki Dubreuil Churruca 

 

 
 
TOKIKO GOBERNU BATZORDEA

Adur Ezenarro Agirre

Maitane Alvarez Garciandia

Jon Ander Caballero Zubelzu

Miren Alazne Sukia Galparsoro

Jose Miguel Santamaria Eceiza

Iñaki Dubreuil Churruca
  

Tokiko Gobernu Batzarra ohiko bilkuran bilduko da ostegunetan, 13:00etan.
ALKATEORDEAK

Maitane Alvarez Garciandia, lehenengo alkateordea

Jon Ander Caballero Zubelzu, bigarren alkateordea 

 
OSOKO BILKURA

Adur Ezenarro Agirre    

Maitane Alvarez Garciandia

 Jon Ander Caballero Zubelzu

 Ainhoa Jimenez Goñi

Jesus Maria Lariz Orbezabal               

Itsaso Muñoz Rodriguez      

Lander Mujika Onandia         

Jose Miguel Santamaria Eceiza

Arantxa Arocena Gomez ( Independiente)         

Joseba Aranburu Ganzarain   

Xabier Crespo Ibarrolaburu   

Arantxa Fernandez Alvaredo               

Eritz Perlines Torres ( Independiente)            

Bittor Iñaki Bolinaga Alcelay                         

Mila Sukia Galparsoro                 

Juan Ignacio Alonso Arratibel

Iñaki Dubreuil Churruca 

 

Hileko azken ostegunetan 18:00etan
SAILAK

Maitane Alvarez Garciandia: Zerbitzuak, mantenua, ekonomia garapena, ingurumena eta euskara.

Ainhoa Jimenez Goñi: Ongizatea, hezkuntza eta berdintasuna.

Jon Ander Caballero Zubelzu: Gazteria eta Kirola

Lander Mujika Onandia: Kultura

Jesus Mª Lariz Orbezabal: Festak, ekitaldiak eta azoka bereziak

Itxaso Muñoz Rodriguez: Komunikazioa eta herritarren parte-hartzea.
  

 

Erakunde autonomoak eta bestelakoak
 

Herri Antzokia: Adur Ezenarro Agirre, Lander Mujika Onandia, Juan Ignacio Alonso Arratibel, Bittor Bolinaga Alcelay

San Jose egoitza: Adur Ezenarro Agirre, Ainhoa Jimenez Goñi, Juan Ignacio Alonso Arratibel

Sasieta:Maitane Alvarez Garciandia, Mila Sukia Galparsoro

 Hiltegia: Jon Ander Caballero Zubelzu, Maitane Alvarez Garciandia

 Ur-partzuergoa: Juan Ignacio Alonso Arratibel

 Enirio-Aralar: Adur Ezenarro Agirre

 Goierriko beheko industrialdea: Adur Ezenarro Agirre

 Goimen: Maitane Alvarez Garciandia

 Goierriko Herrien Ekintza: Adur Ezenarro Agirre

Goieki-Goitur: Adur Ezenarro Agirre, Mila Sukia Galparsoro

Ingeniaritzako Kontseilu Errektorea: Adur Ezenarro Agirre

Ikaslan: Adur Ezenarro Agirre

Jubilatuen etxea: Ainhoa Jimenez Goñi

Urdaneta ikastetxea: Ainhoa Jimenez Goñi

Eudel: Adur Ezenarro Agirre

Euskal Fondoa: Adur Ezenarro Agirre

Oianguren Institutua: Ainhoa Jimenez Goñi

Hizkuntza Eskola: Ainhoa Jimenez Goñi

Ordizia Lantzen: Adur Ezenarro Agirre, Maitane Alvarez Garciandia, Jon Ander Caballero Zubelzu, Mila Sukia Galparsoro Zubelzu, Mila Sukia Galparsor, Arantxa Arozena Gomez, José Miguel Santamaría Eceiza, Iñaki Dubreuil Churruca.

Majori Kiroldegia: Adur Ezenarro Agirre, Jon Ander Caballero Zubelzu, Maitane Alvarez Garciandia, Juan Ignacio Alonso Arratibel, Bittor Bolinaga Alcelay, Xabier Crespo Ibarrolabur, Iñaki Dubreuil Churruca.