Antolaketa politikoa

 

GOBERNU ORGANOAK PARTAIDEAK BILERA EGUNA
ALKATEA Jose Miguel Santamaria Ezeiza  ( EAJ-PNV )   
ZINEGOTZIAK

EAJ - PNV udal taldea 
Arantxa Fernandez Alvaredo
Bittor Iñaki Bolinaga Alcelay
Jose Ignacio Iturrioz Gotor 

Joseba Aramburu Ganzarain

Ordiziako EH BILDU udal taldea 

Igor Eguren Izagirre 

Belen Maiza  Urrestarazu 
Adur Ezenarro  Agirre 
Izaro Intsausti  Zinkunegi 
Jon Ander Caballero Zubelzu 


ORDIZIA ORAIN udal taldea 
Mila Sukia Galparsoro

Mª Jesus Soto de los Santos  

Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak udal taldea
Iñaki Dubreuil Churruca 

 
 
TOKIKO GOBERNU BATZORDEA

 Jose Migel Santamaria,

Jose Ignacio Iturrioz Gotor

Iñaki Dubreuil

Jon Ander Caballero

Miren Alazne Sukia 

Hil bakoitzeko lehenengo eta hirugarren asteko Astelehenetan 15:30etan
ALKATEORDEAK

Jose Ignacio Iturrioz Gotor, lehenengo alkateordea

Iñaki Dubreuil Churruca, bigarren alkateordea 

 
OSOKO BILKURA Jose Miguel Santamaria, Arantxa Fernandez, Bittor Bolinaga, Jose Ignacio Iturrioz, Joseba Aramburu, Igor Eguren, Belen Maiza, Adur Ezenarro, Izaro Intsausti, Jon Ander Caballero, Miren Alazne Sukia, Mª Jesus Soto  eta Iñaki Dubreuil  Hileko azken ostegunetan 19:00etan
SAILAK

Garapen Iraunkorra:  Joseba Aramburu Ganzarain jauna

Hiri Garapena: Jose Miguel Santamaría Ezeiza  jauna

Zerbitzuak, Herriguneko eta Auzoetako Mantentze Lanak: Arantxa Fernandez Alvaredo andrea 

Gobernantza: José Miguel Santamaria Ezeiza jauna 

Enplegua, Ekonomia eta Garapen Ekonomikoa: Jose Ignacio Iturrioz Gotor jauna 

Kultura eta Hezkuntza:  Joseba Aramburu Ganzarain jauna  

Euskara: José Ignacio Iturrioz Gotor jauna  

Gizarte Zerbitzuak, Aniztasuna, Kooperazioa eta Osasuna: Iñaki Dubreuil Churruca jauna 

Berdintasuna:  Jose Miguel Santamaria Ezeiza  jauna 

Kirolak eta Gazteria: Bittor Bolinaga Alcelay jauna
 

 

Erakunde autonomoak eta bestelakoak
 

Herri Antzokia: Jose Miguel Santamaria, Arantxa Fernandez, Belen Maiza, Iñaki Dubreuil
San Jose egoitza: Jose Miguel Santamaria, Bittor Bolinaga, Belen Maiza, Iñaki Dubreuil
Sasieta: Igor Eguren Izagirre, Mila Sukia Galparsoro
Hiltegia: Arantxa Fernandez, Jose Ignacio Iturrioz 
Ur-partzuergoa: Miren Alazne Sukia 
Enirio-Aralar: Jose Miguel Santamaria
Goierriko beheko industrialdea: José Miguel Santamaria
Goimen: José Ignacio Iturrioz 
Goierriko Herrien Ekintza: Jose Miguel Santamaria 

Goieki-Goitur: Belen Maiza, Miren Alazne Sukia, Jose Miguel Santamaria 
Ingeniaritzako Kontseilu Errektorea: Jose Miguel Santamaria 
Ikaslan:  Jose Miguel Santamaria 
Jubilatuen etxea: Iñaki Dubreuil 
Urdaneta ikastetxea: José Ignacio Iturrioz 
Eudel: Jose Miguel Santamaria 
Euskal Fondoa: Jose Miguel Santamaria